Vlaardingen - Politie en ambulances zijn onderweg naar de Vulcaanhaven in Vlaardingen, omdat daar verstekelingen zijn aangetroffen op een veerboot.
Dat meldt de politie. Om hoeveel verstekelingen het gaat, is niet bekend.
18.44 uur: Er is opgeschaald naar GRIP-1. Dit houdt in dat hulpdiensten moeten samenwerken vanwege de schaal van het incident.
Ferry maakt rechtsomkeer: GRIP 1 na vondst verstekelingen op ferry in vrachtwagen(s) richting Groot-Brittannië [+foto]
— Transport Online (@transportonline) November 19, 2019
https://t.co/JUN1dZn5MY#Vlaardingen #Vulcaanhaven #verstekelingen #DFDS #ferry pic.twitter.com/5EDrkEfMzb
19.15 uur: Er is een tiental ambulances in de Vulcaanhaven aanwezig. Ook een traumateam staat klaar.
Hulpdiensten rijden nog altijd af en aan. Deze ambulance reed verkeerd. Gaat om het terrein van DFDS Seaways in Vlaardingen. pic.twitter.com/UAdfegIAWY
— Mike Bos (@Mike__Bos) November 19, 2019
Het Rode Kruis stuurt op verzoek van de hulpdiensten twee noodhulpteams naar Vlaardingen. De teams, bestaande uit in totaal zestien hulpverleners, zullen het ambulancepersoneel eventueel bijstaan bij het verlenen van hulp aan lichtgewonden.
19.50 uur: Er zijn ongeveer twintig ambulances op het haventerrein, naast de overige hulpdiensten.
19.47 uur: De verstekelingen zaten mogelijk in een gekoelde ruimte of koelcel, zegt de politiewoordvoerder.
19.50 uur: Het schip de DFDS-veerboot Brittania Seaways is aangemeerd in de Vulcaanhaven in Vlaardingen.
19.52 uur: Er wordt gesproken over vijfentwintig verstekelingen waaronder één kind.
20.05 uur: De eerste verstekelingen komen van het schip af, zeggen getuigen.
20.11 uur: Het gaat om 25 mensen die van boord worden gehaald en eerst de medische ontvangen die zij nodig hebben. Vanaf het schip kwam eerder het bericht dat er geen mensen overleden zijn, meldt de veiligheidsregio.
20.34 uur: "De verstekelingen worden nagekeken door ambulancepersoneel", zegt een politiewoordvoerder. Ze werden door de bemanning gevonden toen het schip net was vertrokken uit Vlaardingen. Onduidelijk is nog hoe de verstekelingen aan boord zijn gekomen.
Veel ambulances keren terug naar de post. #Vlaardingen #GRIP1 pic.twitter.com/LHQq3sjBJA
— Mike Bos (@Mike__Bos) November 19, 2019